PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 970
ocen
7,2 10 1 48970
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

Bardzo ciekawe wyjaśnienie filmu. Czy bohater wg was zachorował wskutek traumy po zdradzie żony, czy zdrada jest wystarczającym powodem do traumy aby wytworzyła się u niego dwu-osobowość, czy to było już wcześniej?

Btw. Jak David- taki rosły facet schował się w szafie na półce? :P

I pytanie ważne dla mnie-żal wam było Davida jak umarł? Czemu jego córka nie czuła żalu po ojcu- tej jego dobrej stronie? Ja wiem że wycierpiała przez niego, ale to chodziło o Charliego, a był też nieświadomy i kochany ojciec... A ona takas zczęśliwa po jego śmierci...

ocenił(a) film na 7
into_the_moonlight

A może ojciec zachorował bo miał ciężkie dzieciństwo? Było to wspomniane w filmie, że chce aby córka miała lepiej

into_the_moonlight

Jak dla mnie ostatnia scena ma wzbudzić w widzu refleksję na temat dzieciństwa Davida. Na obrazku widać Emy z dwoma głowami, sugeruje to rozdwojenie jaźni jak u ojca. Ponadto David wspomina wcześniej, że chce, aby jego córka miała lepsze dzieciństwo niż jego. Więc samo przez się rozumie, że sam miał takie dzieciństwo jak Emy z Charlie'm.

ocenił(a) film na 7
into_the_moonlight

Po napisach końcowych jest jeszcze jedna scena, która pokazuje, że jednak nie była taka szczęśliwa

into_the_moonlight

Bohater był chory sądzę że od urodzenia, być może uśpił w sobie swoją drugą osobowość ale ona uaktywniła się po zdradzie żony.
Nie chował się na półce tylko zwyczajnie w szafie, półka była u góry, skąd pomysł że niej siedział?
Żal mi były Davida, miał problemy i nikt mu nie zdążył pomóc, aż takim potworem go nie ukazano w tym filmie żeby się go miało znienawidzić. Jego córka prawdopodobnie odziedziczyła po nim chorobę, czego on nie chciał dlatego pewnie został psychologiem żeby i jej pomóc, ale ona niestety była chora, przez co upośledzona emocjonalnie i dlatego inaczej odczuła śmierć ojca, albo nawet NIEodczuła, o czym ma świadczyć obrazek o dwóch Emy :) jedna w jaskini płakała i była przerażona, inna sobie bez emocji do tragedii podchodziła.
To moja interpretacja :)

ocenił(a) film na 10
klaudusia761212

Rozwojenia jaźni nie można odziedziczyć! To następuje na skutek ogromnej traumy, najczęściej w dzieciństwie.. Ojciec mówił, że nie chciałby, aby Emily miała takie dzieciństwo jak on, czyli coś musiał przeżyć strasznego jak był dzieckiem. Ona natomiast ma rozwojenie jaźni po przygodach z Charliem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones