PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 970
ocen
7,2 10 1 48970
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

Ileż można ...

ocenił(a) film na 7

No film dobry, ok, ale ileż razy można w kółko to samo, "wyspa tajemnic", "siła strachu", "numer 23", "fight club", "szósty zmysł" - to bardzo dobre filmy, ale już od pewnego czasu gdy zaczynam oglądać film określany jako "thiller" to już wiem że główny bohater jest albo chory psychicznie i ma rozdwojenie osobowości, albo wydaje mu się że żyje. I szkoda pisać, że mój komentarz to spoiler, bo mam wrażenie że na to nietrudno wpaść. Szkoda że jeden pomysł i schemat przewija sie przez tyle filmów i z czasem doprowadza to do tego, że nawet tak średnio domyślny widz jak ja od połowy seansu wie o co chodzi. Kiedyś uwielbiałem takie filmy, ale coraz rzadziej do nich sięgam, stają sie dla mnie po prostu nudne.

ocenił(a) film na 8
dankop90

to samo pomyślałam jak dziś oglądałam "Siłę strachu". Do kolekcji jeszcze można doliczyć np "Sekretne okno" - wręcz identyczny temat

dankop90

:/
Wybacz, ale spojlery nie dot. tylko zakończenia, ale wczesniejszych wydarzeń również. Lepiej przeedytuj posta, bo podejrzewam, że znajdzie się więcej osób, które się wkurzą.....

ocenił(a) film na 7
brookie

Wybaczcie, ale chciałem edytować zaraz po dodaniu, zapomniałem ostrzec o spoilerze, teraz niestety albo nie potrafie albo nie da się edytować. Jeśli ktos wie jak to niech napisze.

dankop90

Z tej samej serii nie można pominąć również "opowieści o dwóch siostrach" i amerykańskiego remake'u "nieproszeni goście".
Mimo to film był dobry. Powiem więcej - większość filmów wymienionych powyżej uważam za dobre (większość, bo nie wszystkie widziałam).
Chyba mi pasuje "ten typ" :P
Nie ma co przesadzać znowu, że od pierwszej chwili kiedy słyszymy imię Charlie, to już wiemy kto nim jest. Można było wywnioskować to od połowy mniej więcej (ta scena z otwartym oknem). Ale jakby to był pierwszy film tego typu, który oglądałam, to pewnie i do końca bym się nie domyśliła.
Ps. Kto ogląda najnowszy sezon "Dextera", to pewnie zauważył, że i tu wykorzystali motyw rozdwojenia jaźni :)
Także zgodzę się w pełni, że temat jest hmm.. modny. Ale mnie to nie nudzi jakoś.

ocenił(a) film na 6
goswork

Moim zdaniem najlepsza jest ,,Tożsamość" z Johnem Cusackiem.

magikaok44

tak zapomniałam o nim. A jest jeszcze "Tożsamość" z 2011r. z Liamem Neesonem. Oba świetnie wpisują się w ten gatunek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones