PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 970
ocen
7,2 10 1 48970
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

David zabił żonę i później dostał jakiegoś rozdwojenia jaźni. Raz był dobrym ojcem a raz Charliem który zabił przyjaciółkę i tego szeryfa.Powiedzcie mi również czy Emily pomagała mu w tych zabójstwach? Była jakoś w to zamieszana czy po prostu tylko wiedziała że to ojciec robi? Tak w ogóle przeczytałam też czyjś komentarz w którym ktoś twierdzi że Emily to wszystko sobie wymyśliła i cały film to jej wyobraźnia? co wy sądzicie? jak to interpretować? :))

patii1234

Wydaje mi się, że u Davida powstało alter ego, po tym jak zobaczył, że żona go zdradza. Później jako Charlie zabił żonę, przyjaciółkę i szeryfa. Emily na początku brała to chyba za zabawę, przynajmniej dopóki nie zginęła ta przyjaciółka, bo później już nie chciała się bawić. Jakby powiedziała prawdę ojcu, to prawdopodobnie zmienił by się w Charliego.

Nie wydaje mi się, żeby Emily wszystko sobie zmyśliła. W ostatniej scenie Emily jest w szpitalu psychiatrycznym, ale nie ma przy niej ojca, a ta znajoma mówi, że jej nie opuści. Więc chyba to nie był wymysł. A w była szpitalu ponieważ widziała śmierć czterech osób, w tym rodziców, więc to raczej nie wypłynęło dobrze na umysł dziecka. Taka przynajmniej jest moja opinia.

FC_BM

Dzięki za odpowiedź :) mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych słuchawek i notatnika które David znalazł jeszcze nie rozpakowane. Wcześniej było pokazane że coś pisał w tym notatniku a pod koniec dowiadujemy się że nic tam nie jest zapisane więc te sceny w których on słucha muzyki i pisze są jego wymysłem czy jak?
Aha i jeszcze coś ;) w łazience te napisy robił zawsze alter ego Charlie a w nocy budził się David i był tym zaskoczony bo nie pamietał że to zrobil?

patii1234

Słuchawki i notatnik to chyba tylko wymysł Davida, tak żeby miał zapełnioną lukę, gdy zmienił się w Charliego w środku dnia. A napisy w łazience robił Charlie, David nic o tym nie wiedział. A zastanawia mnie dlaczego zawsze budził się o 2.06.

FC_BM

No ciekawe to jest. O 2:06 David znalazł żonę w wannie. Później każdej nocy budził się o tej samej porze. Jakiś instynkt czy coś.. kto wie. A kiedy u Davida zaczęło się rozdwojenie jaźni? po zabójstwie zony czy wcześniej, gdy widział jej zdradę?

ocenił(a) film na 5
patii1234

Rozdwojenie jaźni rozwija się pod wpływem traumy w okresie wczesno-dziecięcym. Jest to pewien mechanizm obronny wywołany trudnymi doświadczeniami, które już u dorosłego, ukształtowanego człowieka mogłyby zaowocować prędzej zespołem stresu pourazowego, ale na pewno nie dysocjacją osobowości. Zatem wspomniane zaburzenie udzieliło się nie tylko tuż przed zamordowaniem żony (w końcu psychopatyczne alter ego dokonało zbrodni), ale miało to miejsce znacznie wcześniej zakładając, że scenarzysta chociaż otarł się o literaturę z dziedziny psychiatrii. Według mnie Dr z racji profesji w przeszłości uporał się z "chorobą", która aktywizowała się dopiero po udaremnieniu zdrady żony- potwierdza to sytuacja kiedy córka oznajmia, że ma nowego znajomego Charliego. Naturalnie jest nowy, bo najwyraźniej wcześniej nie wykazywał przy niej podobnych aberracji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones