PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 950
ocen
7,2 10 1 48950
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

"Lśnienie" ,"Podziemny krąg" ,"Sekretne okno" czy "Piękny umysł" one już wystarczająco wyeksploatowały tą tematykę i były zdecydowanie lepsze pod względem rzemiosła filmowego. Oczywiście o psychicznej chorobie dowiadujemy się zawsze na końcu i wtedy zaczyna się nam wszystko kleić .Tym bardziej że udowadniają to kilka wcześniejszych przestrzeni filmu symptomów. Wystarczająca obsada ,ale filmowi daleko do swoich odpowiedników.

W "Lśnieniu" bohaterowi odwaliło by był na odludziu, nie było tam rozdwojenia jaźni. W "Pięknym umyśle " mieliśmy do czynienia ze schizofrenią! To duża różnica!
Spoiler:
W tym filmie (mimo, że dziełem filmowym nie będzie) udało się zrobić coś nowego z motywem "wymyślonego przyjaciela", którym zawsze okazywał się duch jakiegoś zmarłego dziecka. Film oceniam na dobry, a Dokota, jak zawsze, rewelacyjna!

ocenił(a) film na 7
aariciaa

Zrozumieć ciszę, Lęk pierwotny, Obłęd, Efekt motyla, Inkarnacja i długo żeby wymieniać-choć w częsci tych filmów bohaterowie grali jakby podwójne role np. byli naprawde zli a udawali dobrych,a gdyby rozmawiała z duchem byłby to raczej horror, a nie thriller

wikiw99

Nie zauważyłam w "Lęku..." czy "Efekcie..." motywu "wymyślonego przyjaciela dziecka", innych chyba nie widziałam :)
"Wymyślona przyjaciółka" jest na filmwebie opisany jako thriller, "Sierociniec" jako horror - nie zawsze warto tym się kierować :)

ocenił(a) film na 7
aariciaa

chodzi mi o rozdwojenie jazni a nie wymyslonego przyjaciela

wikiw99

W "Efekcie motyla" nie było rozdwojenia jaźni! To był w ogóle ciekawy, niespotykany przypadek.
W "Sile strachu" właśnie motyw "rozdwojenia jaźni" był zaskakujący, był w innych filach fakt, ale nie w takim kontekście, dlatego złamał jakiś schemat z "dzieckiem duchem" :)

użytkownik usunięty

Nieważne o jaką chorobę na tle psychicznym chodzi..
Te filmy łączy ich konstrukcja i motyw przewodni. Oczywiście jakieś różnice są zawsze, ale Powstają na bazie wcześniejszego pomysłu.
Wydaje mi się ,że pierwszym filmem z rozdwojeniem jaźni był "Angel Heart" z 1987r.
Wszystkie są efektem ewolucji starszych odpowiedników.
Od najnowszych cofając się aż do "Psychozy"..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones