PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 970
ocen
7,2 10 1 48970
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

Wytłumaczcie mi jedno

użytkownik usunięty

Nierozumię jednej rzeczy : jakie było przesłanie tego ostatniego rysunku tej uroczej aczkolwiek przerażającej dziewczynki. Chodzi mi o ten w ostatniej scenie przedstawający ją samą z tą młodą kobieta ale nad swoim wlasnym ramieniem narysowała chyba glowę. Proszę o odpowiedz.

ocenił(a) film na 8

szczerze mówiąc to nie pamiętam takiego rysunku. Wydaje mi się że ostatni rysunek to był ten co pokazała szeryfowi.. ale może się myle.

apis1

Tak, ostatni był ten, w którym przedstawiła szeryfowi jego własną śmierć.

ocenił(a) film na 8
adeck92

wiem.. tyle ze nie przypominam sobie tamtego rysunku o ktorym mowi zalozyciel tematu ;P.

ocenił(a) film na 4
apis1

Pewnie dlatego że są dwa albo i więcej zakończenie. Wczorajsze polsatowskie ze szpitalem i to o którym mówi Darosław z rysuneczkiem : http://i52.tinypic.com/ehdod5.jpg

Może eksperci który doszukali się głębi w tym filmie zinterpretują rysuneczek..

ocenił(a) film na 8
dolce8

mooze chodzi tak jakby o dwie strony ??
ze raz patrzyła jak ojciec wyczynia cos a raz ona pokjrzywdzona tym ze ojciec na nia zwala to wszystko?
Nie mam pojecia xD. Geniuszy potrzeb do tego xD.

ocenił(a) film na 8
apis1

już wiem.. wystarczylo poszperac w tematach ponizej xd

'Myślę, że wiele z widzów jednak przegapiło ostatnie minuty filmu, tuż po napisach. Ja sama o mało tego nie zrobiłam;-) Choć tak naprawdę ta scena w szpitalu psychiatrycznym mało wnosi, bo to, że dziewczynka sama miała problemy psychiczne ujęte było w jej rysunku pod koniec filmu. Prawdopodobnie nastąpiło to w wyniku urazu powstałego na skutek podwójnego obrazu własnego ojca. Wykształciła sobie tym samym analogicznie podwójny obraz siebie. A może czuła, że ktoś jednak zastąpił jej matkę, na co do końca nie była gotowa i może sama tego nie chciała. '

przeczytajcie a zrozumienie. Pzdr ;d

ocenił(a) film na 4
apis1

Strasznie to naciągane, ale z tymi małymi dziewczynki nigdy nic nie wiadomo. Zresztą ja nie spotkałem się z wersją gdzie po scenie ze szpitalem jest jeszcze jedna, już w domu. Zawsze myślałem że są to dwa rożne zakończenia,

użytkownik usunięty
dolce8

ona po prostu jak ojciec miała osobowość mnogą i to tłumaczy wiele jej zachowań z filmu

dolce8

Jezus....
-"szczerze mówiąc to nie pamiętam takiego rysunku. Wydaje mi się że ostatni rysunek to był ten co pokazała szeryfowi.. ale może się myle. "
-"Tak, ostatni był ten, w którym przedstawiła szeryfowi jego własną śmierć."
-".. tyle ze nie przypominam sobie tamtego rysunku o ktorym mowi zalozyciel tematu ;P. "
jak wy ogladacie te filmy? skoro nic nie pamietacie? :/

jest rysunek- normalny,nie budzacy podejrzen ,pozniej jak wychodza z domu jest zblizenie i widac,ze dziewczynka narysowala sobie dwie glowy. A w czasie napisów to nie jest scena w domu. Tylko w szpitalu pschychiatrycznym, ktory uzadzony jest na wzor zwyklego pokoju. Boże... co wy macie z głowami? :/

apis1

Jezus....
-"szczerze mówiąc to nie pamiętam takiego rysunku. Wydaje mi się że ostatni rysunek to był ten co pokazała szeryfowi.. ale może się myle. "
-"Tak, ostatni był ten, w którym przedstawiła szeryfowi jego własną śmierć."
-".. tyle ze nie przypominam sobie tamtego rysunku o ktorym mowi zalozyciel tematu ;P. "
jak wy ogladacie te filmy? skoro nic nie pamietacie? :/

jest rysunek- normalny,nie budzacy podejrzen ,pozniej jak wychodza z domu jest zblizenie i widac,ze dziewczynka narysowala sobie dwie glowy. A w czasie napisów to nie jest scena w domu. Tylko w szpitalu pschychiatrycznym, ktory uzadzony jest na wzor zwyklego pokoju. Boże... co wy macie z głowami? :/

apis1

Jezus....
-"szczerze mówiąc to nie pamiętam takiego rysunku. Wydaje mi się że ostatni rysunek to był ten co pokazała szeryfowi.. ale może się myle. "
-"Tak, ostatni był ten, w którym przedstawiła szeryfowi jego własną śmierć."
-".. tyle ze nie przypominam sobie tamtego rysunku o ktorym mowi zalozyciel tematu ;P. "
jak wy ogladacie te filmy? skoro nic nie pamietacie? :/

jest rysunek- normalny,nie budzacy podejrzen ,pozniej jak wychodza z domu jest zblizenie i widac,ze dziewczynka narysowala sobie dwie glowy. A w czasie napisów to nie jest scena w domu. Tylko w szpitalu pschychiatrycznym, ktory uzadzony jest na wzor zwyklego pokoju. Boże... co wy macie z głowami? :/

ocenił(a) film na 10
juziapinkfloyd

To mają z głowami, bystrzaku, ze jest kilka zakończeń tego filmu. Jja mam dwie wersje, każdą z innym zakończeniem .

ocenił(a) film na 9

ja mam pytanie, gdzie można znaleźć to zakończenie z dwugłowym rysunkiem? Mi się na youtubie nie udało, a mam oglądałem tylko to ze szpitalem. Z góry za info ;)

adam169966

to jest jakieś dziwne, zeby bylo kilka zakonczen filmu...mam film, ktory przedstawia rysunek dziecka bez zadnych dwoch głów...a moj kolega ma ten sam film ktory na zakonczeniu przed napisami - rysunek z dwoma głowami

verra75

rysunek bez dwóch głów:
http://oi53.tinypic.com/1tlogn.jpg

ocenił(a) film na 7

Może będzie 2 część , że ona ma rozdwojenie jaźni tak jak ojciec. No bo 2 głowy to jak 2 osobowości.

użytkownik usunięty
maggi1

tez wlasnie na to wpadlem ze moze ona ma dwie osobowosci, jak ojciec, dwie twarze. Ale jesli by tak bylo to w odroznieniu od ojca, ona o tym wie bo przeciez to narysowala. Dlaczego jednak stworzyla siebie w taki sposob, moze trudno sie jej do tego przyznac i tak chciala to wszystkim pokazac

użytkownik usunięty

A może o to chodzi z tymi dwoma zakończeniami? Dwa zakończenia jak dwie różne osobowości u dwóch głównych bohaterów? Takie "oczko" do widza?

Jestem po obejrzeniu.
Film mój ma zakończenie rysunki z dwiema głowami.
A po napisach końcowych scena ze szpitala psych.
Jaki związek ma jedno z drugim?
Najpierw pokazują, że u tej kobiety mieszka, potem, że w szpitalu się znajduje?
Faux pas.

ocenił(a) film na 7
damian6d17

Mi się wydaje, że ona po prostu chciała być dwugłowym smokiem albo ogarem piekielnym o imieniu Cerber z obciętą jedną głową:):):):)

ocenił(a) film na 7
WujekChu1ek

scena ze szpitalem? w mojej wersji jej nie ma, a jest rysunek z dwoma głowami. ma ktoś link do tej końcówki ze szpitalem?

WujekChu1ek

:D:D:D dobre:P oby nie projekcja wlasnych pragnien:P

ocenił(a) film na 7
anuta

Nie nie broń boże moim pragnieniem jest zostać królikiem odgryzającym sobie głowę... jak w Las Vegas Parano:P

WujekChu1ek

haha, ale łapke zostaw ..bo to na szczescie podobno:P a co ja bym dala za okulary Johnnego... :D pzdr

ocenił(a) film na 7
anuta

Zostawię ogonek ponoć sproszkowany działa jak afrodyzjak:P

WujekChu1ek

na króli-ewny?:D uprasza sie wiec o sporządzenie i zamieszenie recenzji na fw.pl , celem podzielenia sie doswiadczeniami tudziez obalenia 'ponoć' :P

ocenił(a) film na 7
anuta

Jak obalać "ponoć" to także można zastanowić się nad upgrade'm słowa "podobno", które po metamorfozie będzie znaczyło tylko co "prawdopodobnie" :P
ps. Tak, na na króli-ewny to działa jak szparagi w beszamelu:P

WujekChu1ek

tak tak a konotacja tych wszystkich słów i tak sprowadza nas do jednego... do obalania :P
py.sy. esz, a ja stereotypowo myslalam ze jak marchew z groszkiem:P
py.sy.2 SPAM!:O :P

WujekChu1ek

he!:D ale o co chodzilo z tym rysunkiem???? ej??:P

damian6d17

Jezus....
-"szczerze mówiąc to nie pamiętam takiego rysunku. Wydaje mi się że ostatni rysunek to był ten co pokazała szeryfowi.. ale może się myle. "
-"Tak, ostatni był ten, w którym przedstawiła szeryfowi jego własną śmierć."
-".. tyle ze nie przypominam sobie tamtego rysunku o ktorym mowi zalozyciel tematu ;P. "
jak wy ogladacie te filmy? skoro nic nie pamietacie? :/

jest rysunek- normalny,nie budzacy podejrzen ,pozniej jak wychodza z domu jest zblizenie i widac,ze dziewczynka narysowala sobie dwie glowy. A w czasie napisów to nie jest scena w domu. Tylko w szpitalu pschychiatrycznym, ktory uzadzony jest na wzor zwyklego pokoju. Boże... co wy macie z głowami? :/

juziapinkfloyd

tylokrotne wezwanie Pana Boga na daremno ? odwaznas:P

ocenił(a) film na 7
anuta

A ja nadal twierdzę, iż ona po prostu wiedziała, że wyrośnie jej druga głowa i będzie miała siostrę z którą bedzie mogła sobie pogadać, przecież to logiczne, to wynika z tego rysunku a nie wymyślacie jakieś dziwne teorie:P

WujekChu1ek

Ty tu nie fizofoluj!:P za swoj blog sie wez, kroj kroj kroj, gotuj gotuj gotuj...:D

ocenił(a) film na 7
anuta

...mieszaj mieszaj mieszaj...:P

ocenił(a) film na 8

Hmm...Jak oglądałam to z moimi koleżankami to stwierdziłyśmy, że ona mogła odziedziczyć po tacie to alter ego.
To w sumie wyjaśnia te dwie głowy- jedna była pomalowana czarną kredka, co mogło oznaczać tą złą stronę.

użytkownik usunięty
kagamixd

a ja mam film z dwoma zakończeniami w jednym filmie. drugie jest po napisach....

ten ostatni rysunek przedstawial to ze i ona w przyszlosci bedzie cierpiala na to samo co jej ojciec,,,dziekuje=)

robetrli

mała schizofreniczka:)

ocenił(a) film na 7
robetrli

Może czegoś w tym filmie nie zrozumiałem, Charliego wcale nie było tylko ojciec był psychiczny??

ocenił(a) film na 9
Adamzik

Dokładnie :) Cierpiał na tzw. rozdwojenie jaźni. Mam wersję filmu z końcówką gdzie: dziewczynka domalowuje 2 głowę dla swojej osoby i po części napisów jest pokazana w szpitalu psychiatrycznym. Według mnie dziewczynka była świadoma, że po takich traumatycznych przeżyciach ma taki sam problem jak jej ojciec. Być może znajdowała jakieś martwe zwierzątka XD hehe. Jej opiekunka widząc jej rysunek skojarzyła sobie fakty i dla bezpieczeństwa umieściła dziewczynkę pod kluczem w klinice psychiatrycznej lub po prostu Emily gadała do niej w nocy i podawała się za kogoś innego :) Uff... aż łapki bolą od pisania :D

nanaa95

brawo ! jakas myslaca osoba ;]

ocenił(a) film na 10

ogólnie rzecz biorąc: jeśli macie wersję na DVD do do wyboru są 2 alternatywne zakończenia gdzie to w szpitalu jest z napisami a to z dwiema twarzami to jest "wersja kinowa"

ocenił(a) film na 8

Oczywistym jest fakt, że ostatnie sceny w filmie ( rysunek z dwiema głowami) pokazywały rozdwojenie jaźni dziewczynki, która bez kitu, ale miała nieźle pojechanego Ojca.. Nie dziwie Jej się, że wylądowała w Szpitalu Psychiatrycznym !!

dysocjacja osobowosci, swietnie ukazany obraz choroby ze strony chorego na przykladzie ojca, no i odziedziczenie sklonnosci do osobowosci wielorakiej przez corke, szczegolnie poddatnej w sytuacji tak traumatycznej w dziecinstwie jak tu. swietny film!

ocenił(a) film na 10
anuta

moja wersja tez się zakończyła ukazaniem rysunku dziewczynki z dwiema głowami.. podwójna osobowość jest straszna..

candy2903

Widać jakby Emily narysowała samą siebie i Katherine-jakby nic się nie stało i wszystko było w porządku.
Ale później widać znów rysunek na którym właśnie dziewczynka ma dwie głowy,wnioskując iż cierpi na rozdwojenie jaźni.

Omen_Girl

taka proste symbolika a rozkminy na pół wieku...:P

ocenił(a) film na 7
anuta

Dlatego robiłem sobie jaja, po co interpretować coś co interpretacji nie wymaga, to było tak banalne, że szkoda gadać...
ten temat moim zdaniem to nadinterpretacja i dodawanie sobie do filmu jakiejś tam swojej ideologii...
a założyciel tematu albo filmu nie oglądał albo nie zrozumiał, polecam łatwiejsze w odbiorze filmy( o ile takie są)

WujekChu1ek

właśnie! to jest chyba relatywizm banału:P
oj oczywiście że są ale plusem była cała konstrukcja fabuły i myślę że stąd te rozkminy nad magią czegoś co nam wydaje się być raczej oczywiste... :) cześć Michał :P

ocenił(a) film na 7
anuta

Co ty tu robisz przecież gadasz ze mną na GG jak to możliwe, że jesteś w dwóch miejscach na raz?? zdradzasz mnie????:P:P:P:P:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones